Як оформити гроші в борг під розписку Київ, Одеса, Україна. Як правильно написати розписку. Як оформити розписку. Як оформити договір позики між фізичними особами Київ, Одеса, Україна. Стягнення боргу за розпискою з фізичної особи Київ, Одеса, Україна.
- Александр Криворчук
Останнім часом, в наше агентство, звертається багато клієнтів, із проханням допомогти стягнути раніше позичені гроші й проконсультуватися, як позичити гроші під розписку в Україні. Дуже часто, агентству в якості доказу виникнення заборгованості надається розписка грошей у борг.
Насамперед нас дивують дві речі:
1. Як можна передавати гроші в борг під розписку, по такому юридично недосконалому документу?;
2. Як можна передавати такі величезні сумигрошей по такому "старому" документу як розписка?;
Від клієнтів звучать одні розмови про шахрайство в їхню сторону, у відкритій відмові повернення позичених грошей або ж ухиленні всілякими методами від повернення, посилаючись на всілякі непереборні обставини. Потуги клієнтів виправити ситуацію часто виявляються безрезультатними, і лише деякі справи мають успіх у суді. Але тут клієнт зустрічається з іншою проблемою, часто стягувати з боржника шахрая попросту нема чого. Нерухомість, авто, інші матеріальні блага переоформлені на інших осіб. Частка шахрая в бізнесі, по приватних боргах не відповідає.
Суть у тому, що розписка вже багато років не засвідчується нотаріально, і будь-який гарний адвокат у суді може довести, що розписка була написана під фізичним або ж моральним тиском, визнати її нікчемність посилаючись і на інші доводи.
Тому порада для наших клієнтів завжди одна. Не буди жадібним, й позичати гроші не по розписці, а за договором позики. Саме договір засвідчується в нотаріуса, і Ваша юридична захищеність зростає в рази. Нотаріус може підтвердити передачу грошей у його присутності готівкою або ж, наприклад, перерахунком грошей через його рахунок від однієї фізичної особи іншій. Так, безумовно, вам доведеться заплатити податки по договору позики, але пам’ятайте, не сплативши їх, жадібний платить двічі. Саме низька культура платіжних операцій запозичень у пострадянських країнах без сплати податку, через розписки до цього й приводить. Ви переплатите двічі або ж повністю втратите свої гроші. Розписку можна писати, але сама по собі розписка не заміняє письмовий договір, а лише є доказом укладання договору позики й одержання засобів позичальником.
Отже, розписка - являє собою документ із підписом, який засвідчує, що особа, що підписала, одержало гроші, товари інші матеріальні цінності т.д., бере на себе зобов'язання по них.
Що стосується того, якщо ситуація заборгованості вже виникла. У такій ситуації наше агентство застосовує схему, що забезпечує повернення боргів, як у судовому порядку, так і за допомогою детективної філії нашого агентства застосовуючи методи чорного піару для повернення боргів, читайте докладніше по посиланню. В інших справах допомога клієнтові зводиться до пошуку матеріальних активів боржника. Варто зауважити, активи ми розшукуємо швидше, аніж виконавча служба. Відомості про майно боржника при добре організованій роботі віддаються в ці служби, на них миттєво накладається арешт. Час дуже важливий, поки виконавча служба буде відсилати бюрократичні офіційні запити по встановленню майна, пройде час і шахрай може переоформити все із себе на інших осіб. Щоб не втратити важливий час, детективне агентство може бути саме до речі.
Якщо ви вже вирішили скласти розписку то повинні вказати в ній:
1) Паспортні дані того кому передаєте гроші й реєстрацію особи (плюс бажано перевірити й вказати ідентифікаційний код);
2) Загальну суму цифрами й прописом;
3) Дату й місто складання розписки;
4) Дату повернення грошей;
5) Під яку мету ви даєте гроші в борг;
6) П.І.П. боржника з підписом.
Жоден з вказаних пунктів не повинен бути проігнорований, інакше розписка втратить юридичну чинність. Боржник повинен поставити підпис тільки в присутності позичальника. Перед укладанням угоди слід уважно перевірити паспортні дані позичальника.
Обов'язково вкажіть у розписці, що боржник одержав гроші фізично при вашій присутності.
Метою вказуйте саме в борг, а не на бізнес наприклад. Інакше розписка не буде борговою.
Контролюйте щоб розписка була написана охайним і розбірливим почерком, щоб уникнути в суді різночитань. Якщо боржник не віддає гроші, для їхнього повернення напишіть цінний лист - вимога про повернення боргу до боржника, з описом вкладення. На цей лист він повинен відповісти на протязі 7 діб, а на протязі місяця після одержання листа - повернути гроші. Якщо він не повернув гроші, сміливо звертайтесь в нашу юридичну агенцію Нами буде підготовлена позовна заява про стягнення боргу.