Чоловік забрав документи, що робити. Дружина забрала документи, що робити. Чоловік забрав усі документи, щоб не подала на розлучення. Дружина забрала всі документи, щоб не подав на розлучення. Якщо чоловік забрав свідоцтво про шлюб.

Александр Криворчук

Kak podat isk na razvo esli muzh zhena zabrali dokumenty

Дуже часто,  зустрічаються випадки, коли один подружжя бажає подати на розлучення, але другий проти (дружина, чоловік не хоче подавати на розлучення). Він може створювати Вам усілякі перешкоди юридичного характеру. Так, це особливо стосується подружніх пар, у яких є неповнолітні діти, у розлученні можуть виникнути претензії майнового характеру пов'язані з поділом спільно нажитого майна.  Наприклад, другий з подружжя може забрати документи, такі як свідоцтво, про шлюб плюс свідоцтво, про народження дитини ін. і не віддавати Вам.  Розглянемо цей варіант. Якщо дружина (чоловік)  забрала(в) свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини й не віддає.

Ст.110 Сімейного кодексу України надає право одному з подружжя подати позов про розірвання шлюбу, навіть якщо другий проти.

Даний позов представляє цивільно-правові відносини й тому підсудний  і повинен бути поданий у суд по місцю реєстрації позивача.

При подачі будь-якого позову законодавець визначає вимоги, як до форми самого позову, так і до переліку документів (доповнень) які до нього подаються.

До позову про розірвання шлюбу, у числі інших документів саме  й подаються, як доповнення, завірені нотаріусом копії свідоцтв про шлюб й про народження дитини. Якщо у Вас їх не має, що, ж робити запитаєте ви?

Ми відповідаємо. Отут є кілька варіантів розв'язку проблеми. Перший. Ви готуєте й подаєте самі, або ж через Вашого юриста по нотаріально завіреному дорученню в суд позов про розірвання шлюбу. Цей позов крім прохання розірвати шлюб може містити положення про вимоги: з ким буде проживати дитина, участь у вихованні дитини, розмірів аліментів, порядку й розмірів поділу майна й ін.

І якщо у Вас немає оригіналів або нотаріально засвідчених копій свідоцтв, які як доповнення повинні додаватися до позову, замість них ви додаєте до позову клопотання, де просите суд витребувати в другого члена подружжя ці відсутні документи.

Але ви повинні знати, що існують судові особливості.  Деякі судді можуть прийняти  ваш позов із клопотанням про витребування відсутніх документів, як доказів у рамках цивільного процесуального кодексу України, а деякі повернуть позов за ст. 121 ЦПК України порахувавши, що він не відповідає вимогам ст.119 і 120 того ж кодексу. Приблизно, імовірність, що приймуть позов без свідоцтва про висновок шлюбу й про народження дитини 50% на 50%. Це для Вас не страшно, ця ж ст.121 ЦПК України  передбачає, що позов Ви можете подати повторно.

От отут включається другий варіант розв'язку проблеми. Ви робите вигляд, що документи не силою у Вас забрав чоловік (дружина), а нібито їх загубили й відновлюєте в органах РАЦС, дублікати цих документів, вони мають юридичну чинність  оригіналів.

Потім прикладаєте їх до позову й знову подаєте до суду. Оце й усе на цій стадії подачі позову до суду.

0.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.50 [1 Голос]