Роботодавець не віддає трудову книжку що робити. Роботодавець загубив трудову книжку що робити. Роз'яснює юрист.

Super User

trudova kniga

Роботодавець не віддає трудову, що робити, актуально - часте питання, яке задають юристам нашого агентства.

Наприклад, вже пройшов тиждень із моменту звільнення, але працівникові не дали трудову.  Якщо  той, хто найняв Вас, не віддає трудову, від нас Ви повинні знати, що основним документом, що підтверджує діяльність працівника, є встановлена трудова книжка.  Питання видачі, ведення, а також зберігання трудової врегульовано трудовим законодавством  України: детальніше  Кодексом законів про працю України (далі Кзпп)  постановою, що діє, КМ України № 301 від 27.04.1993 року, плюс інструкцією стосовно порядку ведення трудових книжок працівників.

У відповідності ст. 48  Кзпп регламентовано, що трудові книжки ведуться на всіх, працевлаштованих на всіх підприємствах, усіх установах, і всіх організаціях або ж в фізичної особи понад 5 днів. Крім цього трудові, ведуться на позаштатних працівників.

Знайте, в трудову  заноситься інформація про період роботи, усіх заохоченнях  або ж нагородженнях, про покарання немає.

У відповідності  законодавства трудові книги повинні зберігатися на всіх підприємствах, усіх установах і всіх організаціях як документація суворої звітності.

Якщо у Вас виникне питання – роботодавець втратив трудову книжку працівника, що робити, законодавча база на Вашій стороні й передбачає покарання роботодавця.

Знайте, при звільненні будь-якого працівника трудова книжка завжди видається під розпис у заведеному на підприємстві журналі обліку трудових. Законодавчо визначається обов'язок роботодавця завжди видати трудову працівникові при його звільненні. Пам’ятайте, статтею 47 Кзпп регламентується обов'язок власника або ж уповноваженого їм органа завжди провести розрахунок з його працівником, а також видати трудову.

Також, власник або ж уповноважений ним орган, зобов'язаний у день звільнення, завжди видати працівникові  оформлену трудову плюс здійснити розрахунок згідно строків, які вказані в ст. 116 Кзпп.

Якщо ж при звільненні Вас, роботодавець не видав трудову,  правильною дією від Вас буде направлення роботодавцеві письмової заяви й пояснення ситуації. Якщо роботодавець не прийме у Вас заяву, правильним виходом буде вислати заяву роботодавцеві адресним коштовним листом з описом. Корінець квитанції про вручення поштовим працівником листа представникові роботодавця буде доказом. Далі, якщо не допомагає, і роботодавець як і раніше буде відмовлятися видати трудову книжку, зверніться до прокуратури, паралельно в комісію в справах трудових спорів, потім до суду.

Знайте, статтею 221 Кзпп встановлюється перелік органів, що розглядають спори, а саме:

1.  комісіями в справах трудових спорів;

2.  районними, районними в  місті, міськими або районними судами.

Пам’ятайте, при зверненні до комісії або суду Вам слід дотримуватися строків позовної давнини. Враховуйте, що статті 225 і 233  Кзпп регламентують - у комісію (суд) працівникові необхідно звернутися протягом 3 місяців. У справах про звільнення - 1 міс. із часу вручення копії наказу про звільнення. Регламентовано статтею 226 Кзпп,  що комісія трудових спорів  зобов'язана завжди розглянути трудові спори за 10 днів з моменту, коли подана така заява. При  поважній причині пропуску строків встановленої позовної давності цією самою комісією, плюс судом зазначений строк позовної давності завжди може бути відновлений.

Знайте, обов'язок роботодавця, якщо він вирішив Вас звільнити, повернути трудову  прямо передбачене законодавством. Також стаття 47 Кзпп встановлює строк видачі трудової. Якщо було допущено затримку видачі трудової співробітникові з вини роботодавця або ж уповноваженого ним органу працівникові завжди виплачується встановлений Законом середній заробіток за час змушеного прогулу (ст. 225  Кзпп).

З нашою послугою захисту прав робітника, більш детальніше можете ознайомитись тут

З цінами юридичного Бюро в розділі наш гонорар.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]