Розділ майна при розлученні Київ, Одеса. Поділ майна при розлученні в Україні. Поділ майна при розлученні якщо є діти. Адвокат по поділу майна подружжя Київ, Одеса. Юрист по поділу майна після розлучення Київ, Одеса.

Super User

sovmestnaya sobstvennost

 

Багатьох Вас цікавить: "Як правильно поділити майно при розлученні або як поділити майно при розлученні без суду, як воно взагалі може бути розділено?
 
Адвокат по поділу майна Київ, Одеса нашого юридичного бюро допоможе Вам.
 
Окрім того, другим напрямком бізнесу нашого агентства є надання приватних детективних послуг, що дуже допомагає для збору якісних доказів та виграшу справ наших клієнтів. Докладніше про детективну філію нашого агентства та її послуги на окремому сайті по ссилці.
 
Тепер коротко відповідаєм на ваші питання.
 
Усі питання шлюбу й родини регулюються Сімейним кодексом України. Цей кодекс дає підказки, як оформити розлучення й розділ власності подружжя. 
Виходячи з статті 60 СК загальною власністю подружжя є майно придбане подружньою парою за весь час шлюбу. Причому не важливо, майно придбане чоловіком або жінкою. До загальної  власності відноситься не тільки нерухоме майно, як ми все звикли розуміти, але й доходи, стипендія, пенсія, заробітна плата, або доходи від бізнесу. Речі для профдіятельності (наприклад, оргтехніка, музичні інструменти, устаткування), придбані для потреб іншого чоловіка, також загальна власність подружжя.
 
Є особистою власністю чоловіка або дружини і не відносяться до загальної власності пари згідно зі ст. 57 СК майно, придбане до шлюбу, також майно, цінності або інші речі, отримані по даруванню, або успадковані, а також, придбане в шлюбі, але за гроші, що належали йому особисто. Також житло або земельна ділянка, придбані в шлюбі в результаті їх приватизації. До особистої приватної власності слід також віднести речі індивідуального користування, коштовності, навіть придбані за загальні гроші. Також до них відносяться нагороди, премії, які вони одержали за особисті заслуги. Суд може надати частку від цих премій, якщо встановить, що другий подружжя сприяв вихованням дітей, або веденням домашнього господарства  для одержання цих премій.
 
Загальна спільна власність перебуває в спільній власності чоловіка так і жінки. Закон визначає, що дане майно, режим його утримання, користування й розпорядження здійснюється тільки по згоді подружжя. Означає це, що будь яке відчуження, наприклад, продаж майна, можлива  по обопільній згоді подружжя. Якщо стороною продажу виступає один з подружжя, обов'язково необхідна письмова згода другого чоловіка на такий продаж. Така згода обов'язково нотаріально засвідчується. Також нотаріальна згода одного з подружжя потрібно при продажі майна, що підлягає державної реєстрації другим чоловіком. Наприклад, продаж автомобіля. Автомобіль як транспортний засіб підлягає державній реєстрації.
 
Закон передбачає (ст. 62 СК) віднесення до  спільної власності, майно придбане до шлюбу, однак у шлюбі вартість якого суттєво збільшилася в результаті матеріальних фінансових або трудових витрат іншого з подружжя. Закон не передбачає конкретно критерію істотного збільшення вартості, але судячи із судової практики, таким збільшенням уважається збільшення більш ніж на 25%.
 
Також слід звернути увагу, що загальною  власністю подружжя є доходи, отримані від ведення бізнесу. Наприклад, якщо член подружжя заснував юридичну особу, закон виключає право на  частку в бізнесі другим членом подружжя, але надає право на частину доходів отриманих чоловіком, а саме дивіденди, інші доходи.
 
Подружня пара, не бажаюча витрачати свої нерви в судах, може розділити майно мировою письмовою угодою (договором) складеним при участі юристів двох сторін і обов'язково завіреній в нотаріуса. Також, ви можете його поділити шлюбним договором. Закон вам дозволяє його скласти не тільки до шлюбу, а й під час, ще до розлучення. Більш докладніше про складання шлюбного контракту читайте в нашої іншій статті по посиланню.
 
По судовому розділу майна закон передбачає загальне правило рівного розділу майна між подружжям, а саме 50 на 50 % (ст. 70 СК), якщо інше не визначене наприклад, шлюбним договором. Але також Закон передбачає збільшення діленого майна у випадку обставин, які мають істотне значення. Наприклад, наявність неповнолітніх дітей, або непрацездатних повнолітніх дочки або сина, якщо тільки аліменти, які присуджені, є недостатніми для їхнього утримання. Є не правильним міф про те, що майно може ділитися тільки в суді. Подружжя могло його поділити без звернення до суду, відповідним нотаріально завіреним договором розділу майна, а право власності оформити встановленим законом порядком.
 
Слід зазначити, що розділ майна подружжя судом  здійснюється не тільки після, а й до розірвання шлюбу. Ті речі, які є неподільними, присуджується тому з подружжя, у володінні яких вони перебувають. А наприклад, друга неподільна річ другому чоловікові з обліком їх вартості. Приведемо приклад, подружжя під час шлюбу придбали автомобіль і однокімнатну квартиру. Дане авто є загальною спільною власністю подружжя, і належить як одному чоловікові, так і  іншому. При цьому, автомобіль є неподільною річчю. Тому в суді автомобіль, як правило, присуджується тому подружжя, хто його активно використовує, а інший подружжя одержить право на грошову компенсацію за зазначений автомобіль, або ж одержить таке ж неподільне майно у формі однокімнатної квартири.
 
Присудження грошової компенсації замість частки дому, квартири, або земельної ділянки, може відбуватися тільки за згодою іншого члена подружжя.
 
Слід розповісти й про спільну власність чоловіка й жінки, які фактично проживають родиною (цивільним шлюбом) але без державної реєстрації відносин. Ст. 74 СК надає право визнавати придбане ними спільне майно загальною спільною власністю. До нього поширюється також такий самий механізм поділу, як і на власність, придбану в зареєстрованому шлюбі.
 
Слід зазначити, що крім рівного розділу майна подружжя між подружжям також діляться борги, які виникли в результаті забезпечення інтересів родини. Так, наприклад, це може бути кредит, що взятий чоловіком, але для забезпечення всієї родини.
 
У питаннях поділу майна завжди існують "підводні камені". Тому без кваліфікованої допомоги юристів просто не обійтися. Наприклад, останнім часом  українські суди наполягають на роздільній подачі позовів про розлучення й поділ майна. Трапляється часто так, що пари розлучають набагато швидше, а от справа по розділу майна затягується по розгляду. І от отут виникає небезпечний момент, що здійснюючи нібито поділ після розлучення, одну сторону на кого оформлено майно, нічого не стримує в законодавчому полі й він може продати одноосібно частину майна, що ділиться. Поки суд винесе рішення, майно вже продадуть і ділити буде немє чого. Так, це перебуваючи в шлюбі є законодавчий захист, який не дозволяє відчуження майна без згоди другого з членів подружжя. У ситуації, коли ви вже розлучені, а поділ майна триває, урятувати вас може тільки накладення арешту судом на майно. Але отут усе не так просто. Суди вкрай неохоче накладають арешти. Усі тонкощі, як переконати суд накласти арешт знають саме юристи.
 
Крім цього, друга сторона буде йти на всякого роду хитрощі, наприклад, захоче переконати вас укласти мирову угоду в суді або розділити майно без суду. Безумовно, суддя закриє після цього справу. А от навіть якщо ви укладете угоду, про поділ майна без суду, його виконання буде актом доброї волі обох сторін і не зобов'язує того, хто в один момент може відмовитися від його виконання. В любому випадку, вам в друге доведеться подавати позов до суду зобов'язати виконати поділ майна другою стороною (колишнім членом подружжя). Скрізь є ризики, тому в переговорах і підготовці документів обов'язково повинні брати участь юристи з вашої сторони.
 
Крім того, при поділі майна, в обох сторін пари яка розлучається, часто виникають побоювання, а чи про все майно відомо і є інформація. Чи не сховав другий з подружжя якусь частину грошей або майна. От тут, у пошуку схованих активів і встановлення повного списку майна вам допоможе детективна філія нашого агентства.
 
 
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]