Сімейний кодекс України аліменти на дитину. Що робити якщо колишній чоловік не платить аліменти. Заборгованість за аліменти в Україні. Розшук боржника по аліментам Україна

Super User

alymenti

 

Вже позвду неприємні судові розгляди, є рішення суду стягнути аліменти, що передане до виконання. Однак, деякі несумлінні батьки, незважаючи на судове рішення, всеж аліменти не сплачують.
 
Найчастіше  це пов'язано з відсутністю в платника аліментів постійного офіційного джерела доходів, звідки можна було б робити щомісячні відрахування, або місце роботи (місце перебування) платника невідомо. Багато думають: "Не плачу, аліменти й добре, може обійдеться або не довідаються про мої реальні доходи". Це помилково й безтурботно, а також непорядно. Сплата аліментів повинна проводиться вчасно.
 
Розшук, пошук неплатників аліментів Київ, Одеса, Україна, місця його роботи, а також джерел доходів (як офіційної заробітної плати при найманій праці, так і дивідендів і доходів від бізнесу) Вам допоможуть встановити детективи нашого юридично - детективного агентства. Боржники по аліментах нами з легкістю знаходяться, добуваються докази про їхні реальні доходи, а зобов'язати платити, це вже справа наших юристів, які разом з виконавцями вручать виконавчий лист платникові аліментів, а також ваша заява про стягнення частини від зарплати керівництву на його роботі.
 
Зазначені обставини, якщо платник є цілком працездатним, не можуть бути підставою для звільнення від обов'язку брати участь в утриманні дитини. Якщо ж аліменти не сплачуються у зв'язку з виникненням особливих обставин або важким захворюванням, питання про звільнення від сплати вирішується в суді.
 
Бувають ситуації, коли платник аліментів під час ухвалення судового рішення мав постійне місце роботи й аліменти присуджені в частині від його заробітку, але зараз він не працює. У цьому випадку аліменти повинні сплачуватися по розміру середньої заробітної плати по даній місцевості.
У випадках же, коли боржник по аліментах, якийсь час не працював, і виникла заборгованість по аліментах, після чого він влаштувався на роботу, сума боргу розраховується виходячи з його заробітної плати на новому місці роботи. 
 
Розрахунок виниклої заборгованості по аліментам здійснюється державним виконавцем. За заявою кожного з батьків державний виконавець надає йому розрахунки заборгованості.
 
У випадку виникнення суперечки про розмір боргу, це питання вирішується в суді за заявою зацікавленого батька з яким проживає дитина. Слід пам'ятати, що по Сімейному кодексу (ст. 191, 194), суд з неплатника може стягнути аліменти за минулий період, але не більш ніж за три роки. Тому не затягуйте більш трьох років, не вживаючи спроб знайти й стягнути аліменти з недбайливого батька.
Сімейним кодексом (ст. 196) передбачене право одержувача аліментів на стягнення неустойки із платника, винного у виникненні заборгованості. Розмір неустойки становить 1% від суми несплачених аліментів за кожний день прострочення.
 
Згідно статті 164 КК України є кримінальна відповідальність, якщо є рішення суду, за злісне ухилення по сплаті аліментів. Під злісним мається на увазі поведінка особи, спрямована на ухилення від виконання рішення суду, що призвела до винекнення заборгованісті у розмірі, рівному або перевищуючому виплати за 6 місяців (сукупно), у тому числі приховування доходів, зміна місця проживання, або місця роботи без повідомлення державного виконавця. 
 
У цьому випадку ви повідомляєте про злісне ухилення в поліцію, яка вживе відповідних заходів. Наші юристи проконтролюють і прискорять цю справу.
 
Протягом  усього строку виконання судового рішення про присудження аліментів сторони (батьки) і їх представники (юристи) мають право в державного виконавця знайомитися з матеріалами. Плюс подавати скарги на дії (бездіяльність) або рішення державного виконавця, давати пояснення й приводити свої доводи й заперечення, подавати заяви, а також користуватися іншими правами, наданими сторонам законом.
 
Слід зазначити, що з 06.02.2018 року в Україні в силу вступив Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів" від 07.12.2017 року. Відповідно до  цього законодавчого акту, посилюється відповідальність за несплату аліментів більше чим півроку. До таких неплатників можна застосувати санкції заборони виїзду за кордон, заборона на право давати дозвіл дитині виїзду за кордон, заборони права керування автомобілем, користування зброєю, а також можуть назначатся стосовно боржника суспільно корисні роботи протягом  двох місяців, дохід від яких піде в погашення заборгованості аліментів.
 
 
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоса (ів)]